Szczeciński Żeglarz Roku 2015

SZCZECIŃSKI ŻEGLARZ ROKU 2015

Podczas uroczystej Gali Żeglarskiej Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, która odbyła się w Szczecinie 20 lutego 2016 r., podsumowano osiągnięcia i dokonania minionego sezonu.

Radek Kowalczyk został uhonorowany tytułem Szczecińskiego Żeglarza Roku 2015, w uznaniu za start w Atlantyckich Regatach Mini Fastnet 2015, Transgascogne 2015 oraz udział w Regatach Mini Transat 2015. Jest to już druga taka nagroda w dorobku Radka – pierwszą otrzymał za start w Regatach Mini Transat 2011.

Na tytuł ten zasłużył dzięki:

• wielkiemu osobistemu zaangażowaniu się w budowę nowego jachtu, mogącego z powodzeniem konkurować z pozostałymi jachtami uczestników Mini Transat,

• potwierdzeniu w tegorocznych poprzedzających regatach swoich kwalifikacji żeglarskich pozwalających na powtórne zakwalifikowanie się do Mini Transat 2015,

• przykładowym przestrzeganiu procedur zachowania się w sytuacji zagrożenia życia na jachcie tonącym na oceanie po zderzeniu się nocą z niezidentyfikowanym obiektem,

• niemal natychmiast po uzyskaniu pomocy deklarowaniu chęci kontynuowania w przyszłości startów w oceanicznych regatach samotnych żeglarzy.

Radek Kowalczyk oraz Edward Osina – Prezes firmy Calbud, wspierającej od lat poczynania szczecińskiego żeglarza – otrzymali również pamiątkowy medal „70 lat Żeglarstwa Polskiego na Pomorzu Zachodnim” – w uznaniu za wybitne zasługi dla żeglarstwa polskiego na Pomorzu Zachodnim.

Wśród wyróżnionych znalazł się również Mariusz Świstelnicki, który został doceniony za zbudowanie prototypowego jachtu klasy MINI 650 – s/y „Calbud 894″ i wsparcie projektu CALBUD – Mini Transat 2015.

kapitan Janusz Charkiewicz

SZCZECIŃSKI ZEGLARZ ROKU 2015

RADEK KOWALCZYK Z NAGROD ZEGLARZA ROKU 2015

Radek Kowalczyk, Zb. Jagniatkowski, J. Charkiewicz

Medal 70-l3cia Żeglarstwa polskiego na Pomorzu Zachodnim

RADEK KOWALCZYK I EDWARD OSINA

Mareiusz Swistelnicki

Edward Osina Radek Kowalczyk, Prezydent Piotr Krzystek

 

Classe Mini : Mini-Fatsnet 2015